Barselonoje kalbama dviem oficialiomis kalbomis. Ispanija padalinta į 17 autonominių regionų. Vienas jų – Katalonija. O Katalonijos sostinė – Barselona. Tad be valstybinės ispanų kalbos Barselonoje kalbama ir katalonų kalba, kuri nėra tik atskira tarmė, o visiškai kita kalba.
Ispanų menininkas Pablo Picasso pradėjo savo karjerą Barselonoje ir studijavo čia menus. Born gyvenvietėje Barselonoje yra Picasso muziejus su daugiau nei 4000 jo darbų.
Sagrada Fimilia bazilika Barselonoje statoma ilgiau, nei truko Gizos piramidžių statyba. Pastatyti piramidę truko 10-20 metų, tuo tarpu Sagrada Familia bažnyčia vis dar statoma nuo 1882 metų. Naujausia numatoma statybų pabaigos data – 2026 metai.
Barselonoje yra virš 20 restoranų, gavusių Michelin žvaigždutes.
Barselonoje net 9 objektai įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Įdomu tai, kad net 7 iš jų suprojektavo legendinis katalonų architektas Antonijus Gaudi.
Barselonoje stovi didžiausias futbolo stadionas Europoje. Camp Nou stadione vienu metu varžybas gali stebėti net 99.354 žiūrovai.
Niekas nežino tikrojo Barselonos amžiaus. Čia yra rasta liekanų pastatų, statytų prieš 7000 metų.
Iki 1992 metų Barselonoje organizuotų Olimpinių žaidynių miestas visai nepriminė dabartinio miesto. Tai buvo uostamiestis, labiau orientuotas į verslą ir laivų priėmimą. Vis dėlto Olimpinių žaidynių proga nuspręsta pakeisti miesto veidą – paplūdimiai buvo išvalyti ir pritaikyti laisvalaikio leidimui, taip pat sutvarkytos ir teritorijos aplink juos. Kai kurie paplūdimiai netgi buvo suformuoti dirbtinai.
Prieš parduodamas idėją Paryžiui, Gustavas Eifelis savo žymųjį Eifelio bokštą siūlėsi pastatyti Barselonoje, tačiau miesto valdžia atsisakė šio pasiūlymo.
Dėl 1926-1939 metais vykusio Ispanijos pilietinio karo, Barselonoje vis dar yra išlikę maždaug 1400 slėptuvių nuo bombų.
Paskutiniais duomenimis, Barselonoje gyvena 1,62 mln. gyventojų.
Maršrutu Madridas-Barselona vyksta daugiausiai skrydžių per savaitę visame pasaulyje.
Ispanija dar kartais vadinama Pietų Olandija, mat joje legaliai galima įsigyti kanapių. Suktinę šalyje galima nusipirkti viename iš daugiau nei 700 kanapių klubų. Dauguma jų įsikūrę būtent Barselonoje. Tačiau legaliai svaigintis čia gali tik Ispanijos piliečiai.
Nors Barselonoje yra per 50 įvairiausių muziejų, lankomiausias yra FC Barcelona futbolo klubo muziejus, įsikūrę Camp Nou stadione.
Eismas Barselonoje yra toks komplikuotas, kad skaičiuojama, jog kur nors mieste didesnė ar mažesnė avarija įvyksta kas 19 sekundžių.